Skip to product information
-
Media gallery
Media gallery
1
/
of
1
Sku:
PBLB411
LappyPower Compatible Battery for Sony BPS26 - VGP-BPL26, Vaio SVE14, SVE15, Vaio VPCEH Series Laptops (5200mAh, 6-Cell)
- Sale price
- Rs. 2,577.00
- Regular price
-
Rs. 3,577.00 - Regular price
- Rs. 2,577.00
- Unit price
- / per
-28%
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Reliable LappyPower Compatible Battery for Sony BPS26 / VGP-BPS26 designed for strong performance and extended backup. Compatible with Sony Vaio SVE14, SVE15, and VPCEH series laptops, it ensures a perfect fit and stable power supply. Built with high-quality cells and safety protection for everyday use. Offers 5200mAh capacity (58Wh, 10.8V, 6-cell).
| Specification | Details |
|---|---|
| Product Type | Laptop Battery |
| Also known as | Sony BPS26, VGP-BPL26, VGP-BPS26, VGP-BPS26A |
| Compatible Models | VAIO Series: SVE14, SVE15, VPCEH |
| Application | Replacement battery for Sony laptops |
| Part No | SY2600LH |
| Voltage | 10.8 V |
| Cell | 6 Cell |
| Rating | 5200mAh / 58Wh |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Quality | 100% compatible, identical size, with all safety protections |
